Jak leczyć niedoczynność tarczycy?

Jeśli wykryjesz niedoczynność tarczycy dostatecznie szybko, nie będzie ona stwarzała wielu problemów w leczeniu. Aby wyleczyć tę chorobę należy dostarczać organizmowi odpowiednie hormony, których mu brakuje.

Po zbadaniu krwi i sprawdzeniu w niej poziomu tyroksyny i tyreotropiny, lekarz może zalecić również wykonanie badania USG tarczycy.

Następnie lekarz powinien ustalić odpowiednie dawki leku - soli sodowej lewoskrętnej tyroksyny - indywidualnie dla danego pacjenta. W przypadku osób młodych szybko można znaleźć odpowiednią dawkę. 

Leczenie rozpoczyna się od najmniejszej dawki leku, przyjmowanego codziennie na czczo, 30 minut przed śniadaniem (w celu prawidłowego wchłonięcia leku). W trakcie odbywania wizyt kontrolnych u lekarza w odstępie kilkumiesięcznym dawkę można zwiększać do momentu, kiedy wyniki badania krwi pacjenta unormują się.

Celem leczenia jest właśnie doprowadzenie do normy i utrzymanie fT4 (tyroksyna) i TSH (tyreotropina) w tym stanie. Musimy jednak pamiętać, że niedoczynność tarczycy leczy się długo, często może to trwać całe życie.Jak sprawdzić, czy możesz chorować na niedoczynność tarczycy? Sprawdź objawy


2 komentarze:

  1. Poza lekami, warto również ubezpieczyć się w jakiś bezpieczny środek ze sklepu np Thyromine z http://www.thyromine.pl/ Ja biorę 1 tabletke dziennie i odczuwam już pierwsze efekty! Choć i tak wiem że przedemną jeszcze długa droga ;/

    OdpowiedzUsuń
  2. ja juz leczetarczyce ponad 4 lata bez efektow

    OdpowiedzUsuń